Dukatovy stránky 

 

 

 

 

 


 

Osobní spis, Harry Kim

 

Herec: Gerrett Wang

Celé jméno: Harry Kim

Rasa: Člověk

Hodnost: Praporčík

Aktuální přiřazení: USS Voyager, Operační důstojník

Vzdělání: Hvězdná Akademie, 2367-71

Datum narození: 2349

Místo narození: Země

Manželský stav: Svobodný

 

 

 

Osobní spis, Hvězdná Flotila

 

Praporčík Kim patří mezi nejmladší důstojníky na Voyageru. Na loď byl přiřazen hned po ukončení studií na Hvězdné Akademii. Služba pod kapitánem Janewayovou je jeho první praktická zkušenost. Před vstupem na Voyager se Harry vášnivě věnoval hudbě, především hře na klarinet. Na Zemi navštěvoval Julliard Youth Syphony, kde zdokonaloval svoji hru. Ani v Delta Kvadrantu nezanevřel na svůj hudební nástroj a ve volném čase aktivně pokračuje ve cvičeních. Často se však setkává s neporozuměním praporčíka Baytarta, který nemá k hudbě žádný vztah a Kimova hra ho ruší.
Na můstku slouží jako operační důstojník. Když vezmeme v úvahu, že jde o jeho první “ostrou” misi, vede si velice dobře. Na tom se podílí i jeho zájem o objevování a zkoumání všeho nového. Vždy když se naskytne nějaká možnost návratu domů, hrne se Harry do řešení problému s chutí a doslova po hlavě (jako ostatní i on se nemůže dočkat, až zase spatří rodnou planetu a svoji snoubenku...). Na palubě se dobře spřátelil s poručíkem Parisem, který je nyní jeho nejlepším přítelem. Pokud zrovna netrénuje na klarinet, či neřeší nějaký technický problém, tráví volno s ostatními na Holopalubě v Parisově baru, kde si s chutí zahraje oblíbenou hru dvacátého století – kulečník.
Jako jediný na Voyageru si může připadat jako mezi “cizími”, protože na tuto loď přišel spolu s dítětem Wildmanové ze zduplikovaného Voyageru, který byl autodestrukcí zničen. (Původní Kim zahynul při opravě vnitřního pláště lodi).

 

Osobní spis, Dodatek: Kapitán Kathryn Janeway

 

Harry je na svůj mladý věk velice zkušeným a hodnotným důstojníkem. Už při příchodu na Voyager začal uplatňovat svoje znalosti, které získal na Hvězdné Akademii a často mě překvapí, jejich hloubka. Pamatuje si spoustu důležitých věcí, které už jeho starší kolegové zapomněli. Jsem ráda, že je členem mé posádky a slouží na můstku, kde při komplikovaných situacích podává nové a zajímavé návrhy řešení.
Na první misi Voyageru, která nás zavedla až do Delta kvadrantu, jsem se rozhodla zažádat o Kima, protože mi byl znám jeho zájem o Maquity (Už v první etapě studií na Hvězdné Akademii sháněl a prostudovával veškeré materiály o Maquitech.). Nyní mám trochu výčitky svědomí, že díky mně je vzdálen 70 000 světelných let od své snoubenky a není vůbec jisté, kdy ji zase uvidí.

 

Osobní spis, Dodatek: Poručík Thomas Paris

 

Harry Kim je mým nejlepším přítelem, který ačkoliv ví o mé minulosti a problémech, chová se jakoby neexistovaly a nebere na ně ohled. Vždy mi v nesnázích pomohl a nikdy mě nezradil. Můj dík mu patří především za záchranu života, o který jsem málem přišel, když jsme byli neprávem umístěni na výzkumnou stanici a napojeni na ty odporné stresové implantáty. Tehdy jsem opravdu poznal, co se skrývá pod slovy opravdový přítel.

 

Gerrett Wang

 

Garrett Wang je komunikační důstojník Harry Kim na hvězdné lodi Voyager, kam byl přijat na žádost kapitána Janewayové hned po ukončení studií. Zatímco Voyager se svou posádkou postupně putuje neznámým vesmírem, zvaným Delta kvadrant, Kima stále lákají nová neprozkoumaná území, bytosti, vesmírné jevy… A co řekl Garrett o Harrym: “Kim je dychtivý, půvabný a stále ukazuje smysl pro humor, i když svou práci bere velmi vážně.”
Narodil se v Riverside, stát Kalifornia, jako potomek čínských imigrantů. Wang strávil nejkrásnější období svého dětství na cestách, žil v Indii, na Bermudách a v Tennessee. Později se přestěhoval do Los Angeles, kde studoval na UCLA asijská umění. Při studiích byl nejvíce ovlivněn profesorkou Jenny Roudtreeovou, která z něj “vychovala” herce. “Jenny je odpovědná za to, že se mi povedlo vůbec prosadit,” vysvětluje. “Inspirovala mě, abych šel až za status qvo.”
Ještě při studiích na univerzitě, byl obsazen do významnějších rolí v těchto divadelních hrách: Porcelain od Chaye Yewse, Model Minority – divadelní hra určená pro LA Theater Center, Woman Warrior – pro Mark Taper Forum a A Language of Their Own pro Intiman Theater.
Wang říká: “Věřím, že vím, jaká obrovská zodpovědnost a úspěch je být uznávaným americkým hercem asijského původu, který se na obrazovkách objevuje pravidelně. Můj hlavní úkol je dělat svou práci co nejlépe a především pomoci svým rodičům, dostat se z nesnadné finanční situace, protože mě ve všem vždy podporovali.” A to byl hlavní důvod, proč se rozhodl připojit k hercům, kteří tvoří tým Voyageru.
Garretta jsme mohli vidět zatím ve dvou nezávislých filmech – Ivory Towers a Hundred Percent. V roce 1997 ho People Magazine označil za jednoho z 50 nejkrásnějších lidí na světě.