Dukatovy stránky 

 

 

 

 

 


Osobní spis, Seven of Nine

 

Herec: Jeri Ryan

Celé jméno: Seven of Nine

Rasa: Člověk (asimilována Borgy)

Hodnost: N/A

Aktuální přiřazení: USS Voyager

Datum narození: HD 25479

Místo narození: Kolonie Tendara

Manželský stav: Svobodný

 

 

Osobní spis: Záznam ze zdravotnické databáze AK-1

 

Podle dostupných záznamů se Seven před asimilací jmenovala Annika Hansenová. Se svými rodiči opustila Omega sektor na vesmírné lodi malé třídy – Raven. Podle posledních zpráv jejich cesta vedla k Delta kvadrantu. Předpokládá se, že to byli první lidé asimilováni Borgy.
Poté co se dostala na palubu Voyageru, byla Seven na rozkaz Kapitána Janewayové odpojena od Kolektivního vědomí, tím došlo k přerušení toku informací mezi ní a Borgy. Po tomto zákroku bylo nutno stabilizovat její zdravotní stav a odstranit borgské implantáty - což se povedlo z 82%. Zbývající bio-implantáty byly stabilizovány a upraveny, aby mohly bez jakéhokoliv pozdějšího zásahu bezproblémově fungovat. Současně bylo nutností podpořit lidský metabolismus a imunitní systém. Při výměně vizuálního senzoru, jsem byl nucen nahradit tento neestetický borgský implantát novým. Tím byla obnovena funkce levého oka - náhrada organického oka.

 

Osobní spis, Dodatek: Kapitán Kathryn Janeway

 

Po konzultaci se svými důstojníky a podle závažnosti situace jsem se rozhodla oddělit Seven od Kolektivního vědomí Borgů. Po odstranění velké části implantátů a obnovení lidského metabolismu je nyní Seven umožněn návrat zpět mezi lidi. Otázkou však zůstává, zda je na takový návrat připravena. Na Voyageru jsme zajistili veškerá opatření, která jí pobyt mezi lidmi co možná nejvíce ulehčí. Přestože jsem se nerozhodla přidělit ji permanentně do určité sekce a umožnit jí pracovat samostatně (zatím nelze odhadnout, zda veškeré její kroky budou ve prospěch Voyageru), všechnu práci, kterou vykonává mohu ohodnotit pouze kladně. Doufám, že se jí podaří v sobě najít ztracenou identitu a stane se opět člověkem.

 

Jeri Ryan

 

Jeri Ryan hraje terranskou ženu, která byla jako malé děvčátko asimilována Borgy. Když ji kapitán Janewayová oddělila od Kolektivního vědomí Borgů, byla Seven nucena zůstat na palubě Voyageru a musela se vyrovnat se svým staro-novým životem. Nyní jako člen posádky se musí podřídit pravidlům a nařízením Hvězdné Flotily. “Seven ” je zprvu zmatena lidskými vztahy,” vysvětluje Jeri. “Kapitán Janewayová hraje hlavní úlohu při zmenšování propasti mezi její minulostí – jako Borg a její přítomností – jako člověk, který si musí zvyknout na novou realitu.”
Jeri, jako dcerka vojenského důstojníka, vyrůstala na různých základnách mezi Německem a Hawaií. Narodila se v Mnichově (konečně nějaká Evropanka) a po přesunech na základny v Kansasu, Marylandu, Georgii a Texasu se její rodina usadila v Paduchu, stát Kentucky – to jí bylo 11 let. Po úspěšném dokončení studií na Northwestern University of Chicago odešla do Los Angeles. Zde si zahrála v seriálu společnosti ABC – Dark Skies, nadšená světem sci-fi. Hrála zde postavu Juliet, tajemné a především tajné vládní agentky, která bojuje proti nepřátelským pozemšťanům.
Dále se objevila v několika televizních seriálech: Matlock, Who’s the Boss?, Murder, She Wrote, Reasonable Doubts a Diagnosis Murder.
Zahrála si také ve dvou dílech televizního seriálu Melrose Place, jako lesbická operetní herečka.
Zkušeností a vrozeného umu na televizní obrazovce si brzo všimli producenti filmů a obsadili ji do: Coed Call Girl, Nightmare in Columbia County, In the Line of Duty: Ambush in Waco – od společnosti NBC, The Last Man a Men Cry Bullets.
Jeri bydlí na předměstí Los Angeles, je vdaná a má jednoho syna - Alexe.