Dukatovy stránky 

 

 

 

 

 


 

Osobní spis, B'elanna Torres

 

Herec: Roxann Biggs-Dawson

Celé jméno: B'elanna Torres

Rasa: Člověk/Klingon

Hodnost: Poručík

Aktuální přiřazení: USS Voyager, Šéfinženýr

Vzdělání: Hvězdná Akademie, nedokončeno

Manželský stav: Svobodný

 

 

 

Osobní spis, Hvězdná Flotila

 

Její matka (Klingonka) a otec (Člověk) se rozešli, když bylo B’Elanně 5 let. S matkou se pak přestěhovala na Kessick IV, měsíc poblíž klingonských hranic. Když dospěla, přihlásila se na Hvězdnou Akademii. Zpočátku byla ve studiích velmi úspěšná a patřila mezi nejlepší žáky ročníku. Po nějakém čase se však začalo ozývat její klingonské já, které ji pořád našeptávalo, aby nebyla tou hodnou holčičkou, jako terranské dívky. B’Ellana začala mít problémy s profesory, pro které bylo její chování neakceptovatelné. Stejně tak přestala vycházet se svými spolužáky. Po těchto nepříjemných příhodách se rozhodla odejít ze školy a přidat se k Maquitům. Na lodi, kterou vedl Chakotay (bývalý instruktor Hvězdné Flotily) se stala hlavním inženýrem.
Podle zpráv, které zaznamenala do palubního deníku se podařilo panu Tuvokovi úspěšně infiltrovat do maquitské posádky.

 

Osobní spis, Dodatek: Kapitán Kathryn Janeway

 

Po diskusi s Chakotayem, který mě přesvědčil o B’Elanniných kvalitách jsem se rozhodla, přednostně jmenovat ji hlavním inženýrem na Voyageru. Udělala jsem tak i z důvodu lepšího spojení obou posádek. Přestože byla B‘Elanna v prvních několika dnech spíše Maquitou než členem Federální lodi. Časem si začala zvykat na to, že už neválčí proti Kardasii. Začala akceptovat nařízení Flotily a její chování se od základu změnilo. Apatie k “mým” členům posádky se postupem doby obrátila ve velmi stabilní přátelství.
Také jsem si na začátku naší mise v Delta kvadrantu nedokázala představit, že bych B’Elannu během tak krátké doby povýšila na poručíka. Svými zkušenostmi, které ve většině případů nepocházejí z knihovny Hvězdné Akademie, dokázala už mnohokrát, že si své místo i hodnost stoprocentně zaslouží.
Při odzbrojování bývalé kardassijské autonavigační střely – Démona, která se do Delta kvadrantu dostala pravděpodobně stejnou cestou jako Voyager, B’Ellana riskovala život, aby střelu zastavila a zabránila tak zničení planety, na kterou se chybně překalibrovaly Démonovy navigační systémy. (Démon, původem kardassijská střela, která měla při své misi - zničit maquitskou základnu. Jelikož šlo o prototyp a střela nebyla ještě plně otestována, došlo k závadě na detonačním zařízení a Démon padl do rukou Maquitů. B’Elanna se pak postarala o celkovou rekalibraci palubního počítače, včetně změny hlasového modulu. Sama pak bez svolení Chakotaye střelu odpálila na kardassijskou deportní stanici. Démon se však před dokončením mise dostala do Delta Kvadrantu, kde její pokročilý a samo se učící systém provedl nastavení nového cíle podle statických údajů z databáze. Možnost, že by se Démon nacházel 70 000 světelných let od původního cíle, systém jednoduše zanedbal.)

 

Osobní spis, Dodatek: První důstojník Chakotay

 

Při objevení Démona v této části vesmíru nemohu nevzpomenout zklamání, které ve mě vyvolalo B’Elannino jednání ohledně odpálení střely. V té době jsem myslel, že už jí mohu věřit a ona mě tak zklamala.
I přesto, že jsem jí dávno odpustil, všiml jsem si, že se k úkolu - zničení Démona, staví příliš osobně. Při hledání slabého místa systému narazila B’Elanna na starý kardassijský soubor, pomocí kterého se povedlo destabilizovat systém střely a zničit ji, než stačila zničit planetu, na které žijí milióny nevinných bytostí.

 

Roxxan Biggs-Dawson

 

“B’Elanna je přirozeně silná a nezávislá žena,” Vysvětluje Roxanna. “Rozdíly mezi oběma světy se B’Elanna snaží eliminovat a stejně tak kontrolovat své bouřlivé Klingonské já.”
Narodila se 11. září 1964 v Los Angeles, stát Kalifornia, kde také vyrůstala. Studovala herectví na Kalifornské Univerzitě v Berkeley. Jako talentovaná a atraktivní herečka nemusela na svou příležitost dlouho čekat. Jejím prvním větším hereckým úspěchem byla stáže v divadelní hře A Chorus Line, kde hrála Dianu Moralesovou. Tato hra měla obrovský divácký úspěch.
Roxannin divadelní úspěch pokračoval rolemi pro společnosti jako: Circle Repertory Company, The Tempest pro Classic Stage Company, Accelerando pro American Contemporary Theater a další.
Na televizní obrazovce se objevila v seriálu Nightingales od společnosti NBC, The Round Table.
Filmy: Mortal Sins, Dirty Work, Broken Angel, Pointman, Darkman 2 a Guilty By Suspicion.
Jako hostující herečka vystupovala v seriálech typu: Untouchables, Jack’s Place a Equal Justice.
Roxanna nyní žije v Los Angeles se svým manželem Erikem Dawsonem.